1

YAZ AYLARININ KURTARICISI: KADIN TERLİK VE KADIN SANDALET 
 

Yaz aylarının gözde tercihlerinden kadın terlik ve kadın sandalet seçerken, modanın yanı sıra ayak tipine uygun tercihler yapılmalıdır. Doğru seçildiği takdirde ayaktaki baskıyı azaltan sandalet modelleri, üstten ve yandan sıkıştırmaz. Sandalet ayakkabı, yaz aylarında sıklıkla terleyen ayakların nefes almasını sağlar. Pratik kullanıma sahiptir ve ana renklerden tercih edilirse çoğu kıyafet parçaları ile de kolayca kombinlenebilir. Giyip çıkarması kolay olan sandalet modelleri tercih edilirse; ofise, pikniğe, sahile, düğüne ve çoğu ortama uyum sağlayabilir. Yaz ayları için ideal bir ayakkabı çeşidi olan kadın sandalet çeşitlerinin tüm gün giyilmesi uzmanlar tarafından pek de tavsiye edilmez. Bunun sebebi ise, çok fazla topuk ve kavis desteği sağlamamalarıdır. 
 

Geniş Ve Taraklı Ayaklar Nasıl Sandalet Tercih Etmeli?
 

Geniş veya taraklı bir ayak yapısı olan kişiler, yanları ve ayak üstünü kapatan sandalet modelleri tercih etmemelidir. Zaten geniş ve taraklı olan ayak, bir de sıkı sandalete maruz kaldığı takdirde daha çok şişer ve terler. Ayak bileği ve sırtı bantlı sandalet modelleri büyük ayaklı kadınlar tarafından daha çok tercih edilmelidir.Spor giyim tarzına sahip kişiler daha kalın tabanlı ve kalın bantlı kadın sandalet tercih ederken, daha kibar ve şık duruş isteyenlerin tercihi ise ince bantlı ya da ipli kadın sandalet modelleridir. 
 

Kadın Terlik Ve Sandalet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
 

Kadın terlik ve sandalet seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği aşağıda verilmiştir.

  • Deneme saatine dikkat edilmeli.Gün içinde ayakta durmaktan şişen ayaklara denenecek kadın sandalet ve kadın terlik modelleri ayağa dar gelebilir. 
  • Rahat olmalı. Topuklu olsun ya da olmasın kadın terlik sandalet modellerinin rahat olması gerekir. 
  • Numara iyi seçilmeli. Seçilen sandalet ayakkabı ve terlik modelleri ne büyük ne küçük olmalı. 
  • Hava almalı. Çorap kullanmadan giyinmesinden dolayı kadın terlik ve kadın sandalet modelleri  hava almadığı takdirde mantar ve koku yapar. 
  • Mevsime uygun kullanılmış hammadde tercih edilmeli. 
  • İki ayağa da denenmeli ve ikisine de tam olmalı.
  • Ayak özellikleri göz önüne alınmalı. 
 

Sadece yaz aylarında değil, kadın terlik modelleri yılın her dönemi geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ayakkabı satın alırken önemsenen çoğu şey kadın terlik seçiminde de önemlidir. Düz taban mı yoksa topuklu terlik mi alınacak önce buna karar verilmeli. Ayak yapısı ve boya uygun olmadan yapılan yanlış terlik seçimi, hem konfor hem de sağlık konusunda problemler yaratır. Ayağa uygun ayak numarasına karar verirken, seçilecek terlik modelleri parmakları dışarıda bırakmayacak kadar büyük ama çok da içeriye almayacak kadar küçük olmalıdır. Yarım numara fark olursa , parmakların dışarı çıkmaması açısından büyük numara terlik modelleri tercih edilmelidir. Kalıbı sebebiyle normalde her zaman alınan kadın terlik modeli ayağa olmayabilir. Kullanılan malzemenin kalınlığı, detayların fazlalığı, aksesuar kullanımı terliği daha kaba ya da kibar gösterebilir. 
 

Kadın Terlik Hammadde Kalitesi
 

Özellikle yaz aylarında tercih edilecek terlik modelleri için hangi malzemeden yapıldığı çok daha önemlidir. Aşırı terlemeye yol açan materyal ve malzemelerden uzak durulmalıdır. Bu malzemeler koku ve mantar gibi problemlere zemin hazırlayabilir. Doğal iplik ya da hakiki deri kullanılmış terlik modelleri tercih edilmelidir. Her nerede giyilirse oraya uyum sağlamaları ile meşhur olan sandalet modelleri seçilirken zevke ve bütçeye uygun seçimler yapılmalıdır. Yaz kombini şıklığı için tercih edilebilecek kadın terlik, kadın sandalet ve kadın topuklu terlik modelleri Oksit’te. Kalite ve tasarımı uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz Oksit ile, tüm kadın terlik ve kadın sandalet modelleri tek tıkla kapınızda. 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı